Az Arsenal izgatott volt a szombati Heads Up FA Kupa döntőjéről

0 279

Az Arsenal izgatottan játszik a szombati Heads Up FA Kupa döntőjében a Chelsea ellen, mert a játékosok "meg akarják menteni az évadot" - mondta Alexandre Lacazette.

A rekordszerűen 13 FA-kupát elnyert Ágyúsok nyolcadik helyen végeztek a Premier League-ben, és nem vesznek részt az Európa Ligában, ha Wembleyben veszítenek.

"Hiányzott néhány gólunk" - mondta a 29 éves francia csatár, Lacazette.

Mikel Arteta, az Arsenal és Frank Lampard, a Chelsea egyaránt célja, hogy menedzserként megnyerje az első kupákat.

Lacazette hozzátette: „Furcsa év volt. Hosszú megállónk volt, irányítót váltottunk [Arteta decemberben Unai Emery-t váltotta], különböző játékosaink voltak.

„Nehéz szezon volt, talán a legnehezebb a karrierem során, de tudom, hogy sokat tanultam. Az FA Kupa sokat jelent. Trófeákért jöttem az Arsenalba. "

Eközben a Blues főnöke, Lampard támogatta a szélsőt, Williant, hogy újabb "fantasztikus" teljesítményt nyújtson az utolsó meccsen, mielőtt a brazil ügylete elfogyott.

„Fantasztikus volt számunkra. Fantasztikus volt ebben a szezonban - helyes hozzáállást tanúsított ”- mondta Lampard.

- Tehát nem várnék kevesebbet, mint amit már bemutatott, és ez neked Willian.

Frank Lampard, Didier Drogba és Roberto di Matteo - Remek gólok a Chelsea FA-kupa döntőjéből

CSAPAT HÍREK

Az Arsenal védője, Hector Bellerin elővigyázatosságból kihagyta a Watford elleni győzelmet szűk borjúval, de a héten visszatért az edzésre.

Cedric Soares holtversenyben áll, míg Calum Chambers, Pablo Mari, Shkodran Mustafi és Gabriel Martinelli a pálya szélén marad.

A befolyásos Chelsea páros, N'Golo Kante és Willian sérülés után a csapatban vannak.

A csütörtöki edzésen azonban Ruben Loftus-Cheek könnyebb sérülést szenvedett, és kiállították.

Cazorla, Parlor & Sanchez - Az Arsenal legjobb góljai az FA-kupa döntőjében

MEGJEGYZÉSEK A MOTD VÉLEMÉNYTŐL

@Guymowbray: A 139. FA-kupa döntője történelmet ír be, olyasmi, amit senki sem akart.

Az elődöntőre tömeg nélküli Wembley meglehetősen furcsa élmény volt, de bárki ott lehet az éves játékunkon? Ez egy teljesen új szint.

Az FA mindent megtett annak érdekében, hogy mindig különlegesek legyenek, az Abide With Me vokáljától (Emeli Sande előzetesen felvette a stadion tetejéről) a módosított trófea és érem bemutatóig, de elkerülhetetlen, hogy a nap éppen nyerjen, nem ugyanaz az öröm és ugyanaz az izgalom.

Legalább azt várhatjuk el a mérkőzésről, egy viszonylag egyenletes játékról az a igazán szórakoztató finálé mindössze három évvel ezelőtt.

Biztosan közelebb kell lennie, mint a finálé a tavalyi Európa Liga-idény mindkettő számára, az Arsenal kétségtelenül javul Mikel Arteta vezetésével - megpróbálta követni George Graham-t, hogy játszhasson és irányíthassa a Gunners Cup győztes csapatát.

Frank Lampard lehet a harmadik, aki ezt tette a Chelsea számára (Gianluca Vialli és Roberto Di Matteo után) azzal a lehetőséggel, hogy trófea pecsétet helyezhet el az első szezonban, amely meghaladta a reális várakozásokat.

Remélhetőleg a verseny ezt is megteszi, hogy a leghosszabb, legfurcsább nemzeti szezonra legalább valamilyen mosollyal befejeződjön.

Kölcsönkérni egy sort a Maradj velem utolsó verséből - „Ragyogj a sötétségben, és mutasd meg az eget”.

LAWRO Jóslat

A Manchester City és a Watford tavalyi döntőjétől eltérően ezt a játékot nagyon nehéz felhívni.

Kezdetnek ez egy egészen más alkalom lesz. Most már tudjuk, hogy a zárt ajtók mögött furcsa a futball, de ez lesz a legfurcsább játék.

Ez egy FA-kupa döntő, és egy derbi meccs is, de valójában nem ez a helyzet. A rajongók még mindig nagy részét képezik a futballnak, de ez még inkább így van, amikor időkre kerül sor, amikor megnyeri a dolgokat. Nélkülük a Wembley-ben egyszerűen nem lesz ugyanaz.

Bár továbbra is jó játékra számítok, és szerintem az Arsenal fogja megelőzni.

Ez nem azt jelenti, hogy a Chelsea sem veszélyes. Csak azt érzem, hogy az Arsenalnak most nagyobb lendülete és magabiztossága van, de különben nehéz szétválasztani a két csapatot.

becslés: 1-0

Lawro jóslatai Josh Franceschi és Willie J Healey ellen

A Chelsea főnöke, Frank Lampard
Dave Sexton az 1971-es Kupagyőztesek Kupájának dicsőségére vezette őket. Az utolsó angol, aki a Chelsea-t kezelte egy nagy kupadöntőben, Glenn Hoddle volt az 1994-es FA-kupában, elveszítette a Manchester Unitedet.

MEGFELELŐ TÉNYEK

Fej fejig

• Az Arsenal megnyerte a két korábbi FA Kupa döntőjét a Chelsea ellen: 2-0 2002-ben és 2-1 2017-ben.
  • A Chelsea azonban megnyerte a másik két találkozóját a fő döntőben, 2-1-re a 2007-es Ligakupában és 4-1-re a tavalyi Európa Liga bemutatóján.
  • A Chelsea egyetlen győzelme az utolsó kilenc FA kupa-ütközés során a fegyverekkel a 2009-es elődöntőben jött.

fegyverraktár

• Az Arsenal 21 alkalommal jutott el az FA-kupa döntőjébe, és 13 alkalommal is megnyerte a versenyt - minden más csapatnál jobban. Részt vettek az összes FA-kupa döntőjének 15% -ában.
  • Az ágyúsok nem veszítették el az FA-kupa döntőjét Wembleyben az 1-as West Ham elleni 0-1980-s vereség óta.
  • Az Arsenal ebben a szezonban a Premier League hatodik legjobbjai között került elő, 25 év alatt először.
  • A legutóbbi 31 FA-kupa-meccsükön sem sikerült gólt szerezniük.

Chelsea

• Ez a Chelsea 14. FA-kupa döntője; csak az Arsenal (21) és a Manchester United (20) ért el többet.
  • Legutóbbi 15 FA-kupa-meccséből csak egyet veszítettek el.
  • Az FA-kupa 2013-as bemutatkozása óta Olivier Giroud 16 gólt szerzett a versenyen - közvetlenül a Manchester City Sergio Aguero mögött.
  • A francia célja, hogy a második játékos legyen, aki egy adott csapat (Arsenal) mellett és ellen szerzett gólt az FA-kupa külön döntőjében. Frank Stapleton az 1979-es döntőben az Arsenal, a Manchester United ellen, majd a Brighton elleni 1983-as döntőben gólt szerzett.