Az Arsenal izgatott volt a szombati Heads Up FA Kupa döntőjéről

0 23

Az Arsenal izgatottan játszik a szombati Heads Up FA Kupa döntőjében a Chelsea ellen, mert a játékosok "meg akarják menteni az évadot" - mondta Alexandre Lacazette.

A Gunners, akik rekordszintű 13 FA-kupát nyertek, a Premier Ligában nyolcadik helyet értek el, és nem jutnak az Európa Ligába, ha a Wembleynél veszítenek.

„Elmulasztottunk néhány célt” - mondta a 29-es Lacazette francia csatár.

Az Arsenal Mikel Arteta és a Chelsea-i Frank Lampard célja, hogy menedzserként megszerezze az első trófeát.

Lacazette hozzátette: „Furcsa év volt. Hosszú megállással voltunk, menedzserünket váltottuk [Arteta decemberben helyettesítette Unai Emery-t], különböző játékosok voltak.

„Nehéz év volt, talán a legnehezebb karrieremben, de tudom, hogy sokat tanultam. Az FA kupa sokat jelent. Az Arsenalba érkeztem, hogy trófeákat nyerjen. "

Eközben a Blues főnök, Lampard támogatta a szélső Willianot, hogy készítsen újabb „fantasztikus” előadást az utolsó játékban, mielőtt a brazil üzlet lejárna.

„Fantasztikus volt számunkra. Fantasztikus volt ebben a szezonban - megmutatta a megfelelő hozzáállást ”- mondta Lampard.

"Tehát nem várnék el semmi kevesebbet, mint amit már bemutatott, és ez az Ön számára Willian."

Frank Lampard, Didier Drogba és Roberto di Matteo - Nagyszerű gólok a Chelsea FA Kupa döntőjéből

CSAPAT HÍREK

Hector Bellerin, az Arsenal védelmezője elkerülte a Watford elleni győzelmet egy óvatos borjú miatt, de visszatért az edzésre.

Cedric Soares a kupára van kötve, míg Calum Chambers, Pablo Mari, Shkodran Mustafi és Gabriel Martinelli a szélén maradnak.

N'Golo Kante és Willian befolyásos Chelsea-házaspár sérülések után egyaránt a csapatban.

Ruben Loftus-Cheek azonban csütörtökön kisebb sérülést szenvedett az edzésen, és elküldték.

Cazorla, Parlour & Sanchez - Az Arsenal legjobb gólja az FA Kupa döntőjében

MEGJEGYZÉSEK A MOTD VÉLEMÉNYTŐL

@Guymowbray: A 139. FA Kupa döntője történelmet fog létrehozni, és senki sem akart.

A Wembley, amellyel nem volt tömeg az elődöntőkbe, meglehetősen furcsa élmény volt, de bárki is ott lehet az éves játékunkon? Ez egy teljesen új szint.

A FA mindent megtett annak érdekében, hogy mindig különlegessé váljanak, az Abide With Me énektől (Emeli Sande előre rögzítette a stadion tetőjétől) a módosított trófeáig és érmekig. elkerülhetetlen, hogy a nap csak nyert, nem vagyok ugyanolyan örömmel és izgalommal.

Legalább azt várhatjuk el a mérkőzésről, egy viszonylag egyenletes játékról az a igazán szórakoztató finálé mindössze három évvel ezelőtt.

Biztosan közelebb kell lennie, mint a finálé Az előző évi Európa Liga szezon mindkét oldalán, az Arsenal kétségtelenül tovább javult Mikel Arteta alatt - megpróbálta követni George Grahamet, hogy játsszon és irányítson egy Gunners Cup nyertes csapatot.

Frank Lampard lehet a harmadik, aki ezt tette a Chelsea számára (Gianluca Vialli és Roberto Di Matteo után) azzal a lehetőséggel, hogy trófea pecsétet helyezhet el az első szezonban, amely meghaladta a reális várakozásokat.

Remélhetőleg a verseny ezt is megteszi, hogy a leghosszabb, legfurcsább nemzeti szezonra legalább valamilyen mosollyal befejeződjön.

Kölcsönözni egy sort az Abide With Me utolsó verséből - „Ragyogj a sötétben, mutasd meg az eget”.

LAWRO Jóslat

A Manchester City és a Watford közötti tavalyi döntőjével ellentétben ezt a játékot nagyon nehéz meghívni.

A kezdőknek ez nagyon más alkalom lesz. Most már tudjuk, hogy a zárt ajtók mögött a futball furcsa, de ez még a legfurcsább játék.

Ez egy FA Kupa döntő és derbi mérkőzés, de nem igazán. A szurkolók továbbra is a labdarúgás szerves részei, de csakúgy, mint a dolgok nyerése. Nélkülük a Wembley-nél nem lesz ugyanaz.

Még mindig jó játékra számítok, és azt hiszem, hogy az Arsenal áll előtte.

Ez nem azt jelenti, hogy a Chelsea sem veszélyes. Úgy érzem, hogy az Arsenalnak jelenleg több lendülete és magabiztossága van, de egyébként nehéz elválasztani a két csapatot.

becslés: 1-0

Lawro jóslatai Josh Franceschi és Willie J Healey ellen

A Chelsea főnöke, Frank Lampard
Dave Sexton vezette őket az 1971. évi Kupagyőztesek Kupájának dicsőségére. Az utolsó angol, aki a Chelseát egy nagy kupa döntőben irányította, Glenn Hoddle volt az 1994-es FA kupán, amelyet a Manchester Unitednek veszített el.

MEGFELELŐ TÉNYEK

Fej fejig

• Az Arsenal megnyerte a két korábbi FA Kupa döntőjét a Chelsea ellen: 2-0 2002-ben és 2-1 2017-ben.
  • A Chelsea azonban megnyerte a másik két találkozóját a döntő döntőjében, 2-1-es lett a 2007-es Ligakupán és 4-1-es a tavalyi Európa Liga show-műben.
  • A Chelsea egyetlen győzelme az utolsó kilenc FA kupa-ütközés során a fegyverekkel a 2009-es elődöntőben jött.

fegyverraktár

• Az Arsenal 21 alkalommal érte el az FA Kupa döntőjét, és 13 alkalommal is megnyerte a versenyt - több mint bármelyik másik csapat. A FA Kupa döntőinek 15% -ában vettek részt.
  • Az ágyúk nem vesztették el a FA-kupa döntőjét a Wembley-nél, mióta 1-ban 0-1980-os veszteséget szenvedtek West Hamnak.
  • Az Arsenal ebben a szezonban a Premier League hatodik legjobbjai között került elő, 25 év alatt először.
  • Az elmúlt 31 FA-kupa egyik játékában sem sikerült gólt szerezniük.

Chelsea

• Ez a Chelsea 14. FA Kupa döntője; csak az Arsenal (21) és a Manchester United (20) ért el többet.
  • Az elmúlt 15 FA-kupa mérkőzésnek csak egyjét veszítették el.
  • A 2013. évi FA-kupa debütálása óta Olivier Giroud 16 gólt szerez a versenyen - közvetlenül a Manchester City Sergio Aguero mögött.
  • A francia célja a második játékos lesz, aki gólt szerez egy meghatározott csapat (Arsenal) ellen és ellen a különálló FA Kupa döntőben. Frank Stapleton szerepelt az Arsenalért a Manchester United ellen az 1979-es döntőben, majd a Vörös ördögökért az 1983-as döntőben Brighton ellen.