A Liverpool bajnokja helyesbítette delfinvárosát

0 635

A Manchester City, amely ebben az évben kikerült a kettős Anglia bajnoki címmel a Liverpooltól, a Manchester City kicsi, de észrevehető bosszút állt, miközben a nagyon sápadt vörösöket csütörtökön kiigazította (4-0) a Premier League 32. napjára.

A két csapat közötti 20 pontos különbséggel ennek az eredménynek nincs valódi következménye, még ha el is foszthatja Jürgen Klopp embereitől néhány történelmi rekordról, ami a szezon végén az egyetlen cél.

Szilárdítja a város delfinek helyét is, amely 11 ponttal megelőzi a Leicestert (3.).

Egy héttel a City vesztesége a Chelsea (2-1) számára, amely végül koronázta a Liverpoolot, és ez a meccs között azt gondolnánk, hogy a vörösöknek ideje lett volna helyreállítani a 30 éves első címük megünneplését.

Az a tény, ahogy felrobbantak az első cél után, az első 20 perc minősége ellenére azt sugallja, hogy legalábbis pszichológiailag a dekompresszió megbukott velük.

A Raheem Sterling és a Joe Gomez előtt, aki novemberben az első lábhoz csapott, majd néhány nappal később a szelekció során a támadót felfüggesztették a mérkőzésre, megtévesztő büntetést okozott a meccsnek. .

Kevin de Bruyne vette át az átalakulást a jobb láb ellen (1-0, 25.).

Tíz perccel később Sterling egy nagyszerű pult végén találta magát, láncolva a bal oldali és a kis gömb kiterjesztését Gomez lábai között, hogy megduplázza a tétet (2-0, 35).

Közvetlenül a szünet előtt a mancunian Phil Foden (20 éves) rögtönzött a körömbe, és egy sor átadást követően ismét a vörösök védőit a nézők rangsorába (3-0, 45.) csökkentette.

- Súlyos eredmény -

Soha Jürgen Klopp vezetésével a Liverpool három góllal nem ért el a szünetbe. Az utolsó precedens visszament a 6-1-hez, amelyet Stoke-en adtak át Brendan Rodgers parancsa alapján a mas 2015-ben, ahol a félidőben már 5-0 volt az eredmény.

Annak ellenére, hogy a polgárok az első időszak végén tüntettek, a szünetben súlyos volt a pontszám.

Mohamed Salah a 20. percben megérintette az összeget egy földi lövöldözés során, és már a 4. perctől kezdve egy nagyon jó sorozatvezérlés / repülés teljes versenyben kényszerítette Edersont egy parry-ba.

A legbiztosabb jelzés arra, hogy Liverpool nem volt a tányéron csütörtök este, az volt, hogy nem reagáltak, amikor visszatértek az öltözőből, vagy Sadio Mané megmagyarázhatatlan kudarca miatt, aki hihetetlen labdát kapott Jordan Hendersontól tíz méterre a kaputól. anélkül, hogy sikerült visszavennünk vagy irányítanunk (54e).

A pálya szélén Jürgen Klopp bosszantottabbnak, mint valóban dühösnek tűnt a játékosok uralma miatt.

A negyedik gól, amelyet Sterling lövése során Alex Oxlade-Chamberlain céljaira ejtett, amikor ez nem tűnt feltétlenül a célen, végül elég anekdotikus marad (4-0, 66.).

Összességében ez a kis javítás talán még áldás is Klopp számára.

Nem annyira, hogy megkérdőjelezi a vörös vörös szezonját a bajnokságban, emlékezteti őket, hogy a verseny közötti különbség nem igazán 20 pont, és a következő szezonban mindenki ugyanazon a vonalon indul.