Ecuador vs Chile - Labdarúgó-mérkőzés jelentés - 21 június 2019 - ESPN

Alexis Sanchez a csípő sérülését elvesztette, és a Copa America-ban találta meg az űrlapot, mivel a chilei csatár pénteken megnyitotta az Ecuador fölötti 2-1 győzelmének pontozását, ami a tulajdonosok jogosultságát a negyeddöntők

Chile nyolcadik percben vette át a vezetést Jose Fuenzalida A gólt szerezte a hálóba, de Ecuador büntetést kapott a kapus előtt Gabriel Arias megütötte Jhegson Mendez-et, engedélyezve Enner Valencia az 26-tól kezdődően kiegyenlített.

Sanchez, aki hétfőn egy 4-0-gyel megnyert öt hónapos lejárati időszakot fejezte be Japánban, a második félév elején vezette Chilét, és szakszerűen vezette őket

Ecuadorot, akit Uruguay az 4-0-el megverte az első mérkőzésen, ritkán fenyegették újra, és látta a védő Gabriel Achilier kap egy kartonjátékot a játék megállításában, hogy meggondolatlanul kezeljék Arturo Vidal amit el kellett távolítani.

Sanchez később kiderült, hogy a boka sérülésével játszott az első félidőben.

"Egy kereszt után a bokámat hengereltem, de egy kötszerre tettem egy tablettát, hogy enyhítsem a fájdalmat, és kijöttem - mondta a riportereknek.

"Azt hiszem, van egy kipirulásom, fájdalommal játszottam, de remélem, nem túl rossz. "

Chile vezető edzője, Reinaldo Rueda gratulált Sancheznek a játékhoz, hozzátéve, hogy a boka nem az, amit májusban megsérült.

"Az orvosok félidőben értékelték. Azt mondta, hogy folytathatja, bár sok jég volt. A félidő. Nagy erőfeszítést tett a második felében - mondta.

"Újra értékeljük, de reméljük, nem számít. "

Chile, a Copa bajnok az 2015-ben és az 2016-ben, az Uruguay-i C-csoportban még mindig lehetősége van a negyeddöntőbe bejutni, mint a két legjobb helyezett közül, de hétfőn meg kell nyerniük Japánnal szembeni győzelmüket és remélniük kell további eredményeket.

Az edzőjük, Hernan Dario Gomez, a legrövidebb a mérkőzés utáni sajtótájékoztatókon, mondván, hogy nem volt hangulata a kérdések megválaszolására és rövid értékelésre. a játék elhagyása előtt.