Bajnokok Ligája: Ajax hajtogatja a Juventus Torinót

Az Ajax Amszterdam visszavonta ezt a keddet 16 április Juventus Torinó, hogy spin a félidőben (2-1). Ha Cristiano Ronaldo megnyitotta a pontozást Juve számára, Donny Van De Beek és Matthijs de Ligt lehetővé teszik a holland klub számára, hogy folytassa a kalandot.

A két csapat között, amelyeket az előző fordulóban rosszul vettek, Ajax Amszterdam jól teljesített, Ajax pedig, aki az 2-1 otthont elvesztette a Real ellen az 16-as fordulóban, 4 nyert. -1 a Bernabéuban, hogy az 2002 / 03 óta először találkozzon a negyedekben. Ezúttal az otthoni bajnokság után az Ajax játékosok Torinóba mentek, hogy képesek legyenek folytatni a kalandot a Bajnokok Ligájában.

Izgalmas és bizonytalan párbaj

A kedden este, otthon, Juve megpróbálta harmadik alkalommal csatlakozni az elődöntőkhöz öt év múlva az első lábbal (1-1) történt húzás után. Egy 0-0 elég volt ahhoz, hogy jogosult legyen. Úgy tűnt, hogy Cristiano Ronaldo, ötszeres Ballon d'Or, egyedül az első poszton való felismerése, aki megnyitotta a fejét, hogy aláírja az 126e célját (28e), az Ajax játékosainak bajba került.

De Ajax, aki mindössze két 13 európai mérkőzést nyert a Juventus ellen, küzdött Eve ellen, gyorsan reagált Donny Van De Beeknek, aki a szezon harmadik célját szerzett a Bajnokok Ligájában (34e). Ezért a Juventus csak hat percet vezetett. A párbaj izgalmas és bizonytalan volt abban a pillanatban, amikor a játékvezető fütyült az első időszak végére.

Az utolsó tíz játékban, amit egy holland klub ellen játszott, Juve a második félidőben több szándékkal kellett visszatérnie a mezőbe. Kivéve, hogy a Massimiliano Allegri játékosai majdnem többször hajlottak, és a kapusra kellett támaszkodniuk. Az 52e-percben a marokkói Hakim Ziyech egy sztrájk jobb lábát lőtt egy ragyogóan a Szczesny bal karján. Öt perccel később Van de Beek egy jobb oldali curling lövést küldött, és Szczesny a labda fölé tolta a labdát.

Végül De Ligt fejezte be az Ajax második célját, és lehetővé tette, hogy a holland klub egy másik nagy európai klubot fizessen a Real Madrid után, ezúttal az elődöntőben. Az Ajax Amsterdam fotelt kínál a nagy asztalnál.

A nap másik mérkőzésén Barcelona a Bajnokok Ligája félidős döntőjébe jutott, a Manchester United 3 0 legyőzésével a negyeddöntőben visszatérve a Camp Nou-ba. A nyertesek (1-0) az Old Trafford első szakaszában Barcelonában az 2015 koronázása óta először az utolsó négyet érik el a kettős Messi (16e, 20e) és a Coutinho cél (61e) köszönhetően.