A felvételi botrány arra készteti a kritikusokat, hogy megkérdőjelezzék, hogy az adományozó pénz is befolyásolja az elfogadott embereket

Mikor a múlt hónapban csalás a főiskolákba történő felvételre A nagyobb egyetemek bevonásával sokkhullámot okozott a felsőoktatási körökben, és az ország egész területén főcímekre tett szert, Paul Kaster nem értette, hogy mi a helyzet. 19659002] "Azt hittem," Nem ez a törvényes? Said Kaster, egy másodéves a Dél-Kaliforniai Egyetem az egyik főiskola, amely részt vesz a korrupció és a csalás hatalmas rendszerében. - Azt hittem, a gazdag szülők mindig az egyetemeket fizették, hogy bejussanak a gyerekeikbe.

Sok más megfigyelőhöz hasonlóan Kaster rámutatott, hogy az egyetemi adományozók gyermekei általában ugyanezen egyetemeken járnak. Először kevés különbséget észlelt a szülők között, akik magas díjakat fizettek, vagy nagy összegű pénzt adtak, hogy gyermekeiket elit intézményekbe helyezzék.

- Amint megtanultam a részleteket, láttam, hogy bonyolultabb volt - mondta. 19659002] A részletek nem annyira bonyolultak Brian Flahaven, az Oktatási Tanács és Tanácsadó Tanács vezető ügyvezető igazgatója, a felsőoktatási alapok gyűjtő szakemberei között.

A szülők, akik egyetemi atlétikai igazgatókat, edzőket és tesztelőket vállaltak arra, hogy gyermekeiket elit főiskolákba és egyetemekbe vigyék, úgy tették, hogy "megcsalják a rendszert", - mondta. Azok, akik a főiskoláknak adományoznak, megpróbálják segíteni a felsőoktatási rendszert.

- A dolgok rosszul mennek - mondta. Az embereknek nem szabad összetéveszteniük ezt a bűncselekményt a jótékonysági adományokkal. A felvételi botrány büntetőügy; ez nem jelenti az egyetemek fejlesztéséért felelős személyeket. "

Mindazonáltal az adománygyűjtő szakemberek gyakran arra kényszerülnek, hogy magyarázzák el ezt a megkülönböztetést azoknak, akik nem ismerik a főiskolák adománygyűjtési világát. A botrány után ez a megkülönböztetés elveszettnek tűnik a pénz és a vagyon egyetemi felvételekben betöltött szerepének kritikusai számára.

Kritikusok - et de nombreux - már régóta úgy vélték, hogy a jelöltek szülei ajándékai káros és befolyásos szerepet játszanak a felvételi folyamatban. A korrupció és a csalás a botrány középpontjában áll, mint a gazdag adományozóknak nyújtott quid folytonossága, és úgy vélik, hogy azonnali hozzáférés a főiskolákhoz ugyanúgy, mint a rejtett kenőpénzt. 19659002] Az CASE megpróbálta megkapni az üzenetet, mivel az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma bejelentette, hogy az 50 embereket vádolták a felvételek megvásárlásában. Az egyesület nyilatkozatot adott ki nagyon szilárd elítélve a projekt résztvevőit, és ellenzi az amerikai szenátor, Ron Wyden Oregon javaslatát az egyetemi adományok adómentességének megszüntetése "a donor családjának gyermekei nyilvántartásba vétele előtt vagy alatt". "

Az CASE nyilatkozata többek között kimondta: "Egy maroknyi személy cselekedetei nem szabad megfertőzni a felvételi és promóciós szakemberek átgondolt és elvi munkáját, akik minden nap munkájuk minőségének és minőségének fenntartása érdekében dolgoznak. becsületesség

Az etikai kódex az egyesület Az 1982-ban elfogadott, kifejezetten meghatározza a „szakemberek különleges kötelességét, hogy példát mutassanak intézményeik legjobb tulajdonságaira, és tiszteletben tartsák a személyes és szakmai irányítás legmagasabb színvonalát.

A kódex szerint az adománygyűjtők biztosíthatják integritását és intézményeik integritását, ha nem vesznek részt a következő tevékenységekben:

  • nem adhatnak vagy fogadhatnak el kedvezéseket személyes nyereségért, és nem kérik vagy fogadják el az intézményeiket, ha magasabb közérdek sérül. "
  • „Elkerülik a valódi vagy nyilvánvaló összeférhetetlenségeket, és kétség esetén kérjen tanácsot a hatóságoktól. "
  • "Tiszteletben tartják az intézmények fejlődését befolyásoló törvények és rendeletek betűjét és szellemét. "

"A dolgok rosszul mennek" - mondta Brian Flahaven, az Oktatási Tanács és Tanács támogatásának vezetője. Az embereknek nem szabad összetéveszteniük ezt a bűncselekményt a jótékonysági adományokkal. A felvételi botrány büntetőügy;

Flahaven azt mondta, hogy az adományok tárgyát többször megvitatták és kommentálta a botrányról, mivel az emberek kérdéseket vetettek fel a gazdagok előnyeiről, hogy eljuttassák gyermekeiket az elit intézményekbe.

"A munka előrehaladása az, hogy az emberek úgy gondolják, hogy ez csak egy példa arra, hogy milyen gazdag emberek dolgoznak" - mondta.

A főbb adományozók általában a felsőoktatásra és különösen a főiskolai felvételekre gyakorolt ​​hatása olyan kényes kérdés, amelyet az ország számos főiskolájának támogatói és fejlesztői, köztük elit nem vesz részt a botrányban, nem volt hajlandó megvitatni.

Ellenőrizze a hagyományos bölcsességet

Amir Pasic, a dékán Indiana Egyetem A Lilly Családtörténeti Iskola úgy véli, hogy a felsőoktatási intézményeknek meg kell küzdeniük a botrány fejét. [19659002] "A kollégiumoknak meg kell oktatniuk a közösséget; nagyon egyértelműen kell kifejezniük a különbségeket ”- mondta. "A filantrópia nem gazdag. Hatalmas különbség van az adás és a vásárlás között. Mindkét cselekedet gazdagságból származik, de ezek nagyon különböző gyakorlatok a vagyonról. Természetesen az adományozók elismerést és különleges kezelést kapnak, de van egy fal között a felvételi folyamat. "

A jó szándékú adományozók „nem akarják megrongálni ezt a folyamatot, ha igazán tetszett volna az intézménynek, és támogatni szeretné azt.

Néhány adományozó egyértelműen úgy véli, hogy ajándékai lehetnek nagyvonalúak és stratégiai jellegűek, és nem rendelkeznek etikai szándékkal az intézmények támogatására és gyermekeik egyidejű segítésére.

Maria Laskaris, a Dartmouth Főiskola korábbi felvételi dékánja és a Top Tier Admissions University Consultants vezető tanácsadója, mondta a San Francisco Chronicle hogy a gazdag családok diákjai, akik nagy pénzösszegeket adhatnak, növelték az esélyt, hogy szelektíven fogadják el őket. főiskolák.

"Ez biztosan nem garantálja a belépést, de biztosan valamit tudsz róla" - mondta. "A főiskolák még mindig pénzt gyűjtenek."

"A filantrópia nem a gazdagok útja" - mondja Amir Pasic, az Indiana Egyetem Lilly Családi Filantrópiskola dékánja. "Hatalmas különbség van az adás és a vásárlás között. Mindkét cselekedet gazdagságból származik, de ezek nagyon különböző gyakorlatok a vagyonról. Természetesen az adományozók elismerést és különleges kezelést kapnak, de van egy fal között a felvételi folyamat. "

A Dartmouth szóvivője megtagadta, hogy megvitassák, hogy a felvételi botrány hogyan formálja a nyilvánosságot az adománygyűjtésről. Bár a New Hampshire College nem vesz részt a botrányban, írásbeli nyilatkozatot adott ki jelezve azokat az intézkedéseket, amelyeket az elmúlt hónap vádjával kapcsolatos állítólagos visszaélések megakadályozása érdekében tesz .

És a Dél-Kaliforniai Egyetem és más intézmények bejelentették hogy büntető intézkedéseket hozzanak a diákok ellen megállapították, hogy csalárd eszközökkel fogadják el a főiskolákba.

À Brown Egyetem amely a világ leggazdagabb diákjainak otthont ad. az ország, nem tűnik szilárd falnak, amely elválasztja a felvételi műveleteket a fejlesztési műveletektől . Az egyetem felhatalmazta adománygyűjtő irodáját, hogy kampánylátogatásokat és találkozókat szervezzen a kar tagjai számára azoknak a jelölteknek, akiknek szülei a korábbi barna diákok, vagy akik gazdag egyénekkel vagy diákokkal vannak kapcsolatban. más emberek, akik kapcsolatot tartanak a főiskolai adománygyűjtőkkel. Bizonyos esetekben a karokat arra ösztönözték, hogy írjanak a felvételi irodába, hogy megosszák (pozitív) benyomásaikat a pályázókról.

Brown szóvivője elmondta a múlt hónap végén, hogy az egyetem megszünteti ezeket a gyakorlatokat. Azt is kijelentette, hogy az egyetem megszünteti a tudományos tanácsadást - a széles körű felvételi tapasztalattal rendelkező tanácsadóktól - Brown alumíniumának, karának és más alkalmazottaknak ingyenesen.

Kedden, Brown elnöke, Christina Paxson bejelentette . ] a felvételi és a hallgatói élet "méltányosság" politikájának áttekintése .

"A valóságos vagy feltételezett preferenciális bánásmód a gazdagságon vagy kiváltságon alapuló diákok számára korrozív hatással van a közösségünkre" - mondta egy levélben a kampánynak, amelyben bejelentette a kritikusokat. "Az egyetem minden gyakorlatát alaposan megvizsgáljuk - az öregdiáktól és a szülők részvételétől a lakossági életben, az akadémiai aggályok, a hallgatói magatartás révén - annak érdekében, hogy biztosítsák a pártfogást nem befolyásolja a diákok tapasztalatait. "

Nem kétséges, hogy a felvételi botrány egy közönséges rémálom az érintett intézmények számára, és fejfájást is okoz azok számára, akik nem. De hosszú távon pozitív hatások is lehetnek. A botrány akkor zajlott le, amikor a közvélemény és az amerikai társadalom jövedelmi egyenlőtlenséggel kapcsolatos vitái egyre fontosabbá váltak, beleértve a felsőoktatást is . Ezek a beszélgetések a washingtoni egyetemek és a gondolkodó testületek határain túl is kibővültek, és most kongresszusi és konyhai asztalokon kerülnek megrendezésre.

Egy másik elme, egy új generáció

Lilly iskola, a "világ első iskolája, amely kizárólag a filantrópia tanulmányozására és oktatására irányult", a következő generációs adománygyűjtők többet tanulnak a jótékonyságról, mivel a diákok nagyobb társadalmi felelősséget követelnek meg az adminisztrátoroktól intézmények és politikai vezetők. 19659002] "A diákok ez a generációja egyre inkább úgy érzi, hogy a gazdagság kiváltságai és előnyei hátrányban vannak" - mondta Pasic.

"A diákjaink sok szempontból tükrözik az egyetemeken" - mondta. „Ők jobban tudatában vannak a vagyon különbségeinek és egyenlőtlenségeinek. Ezek allergiásak a társadalmi hierarchiára és a nem elvi eljárásokra. "

Pasic példákat mutatott be azoknak a diákoknak, akik tiltakoztak az egyetemi épületek és műemlékek ellen, amelyek a rasszista politikusok és a katonai vezetők nevét viselik, akik a múltban az exkluzív belépési politikát támogatták, és a diákok az egyetemi adminisztrátorokat hívják túl sok súlyt adva a gazdag és erős adományozóknak az akadémiai ügyekben vagy a sportműveletekben.

Pasic elmondta, hogy a mai diákok nagyon tudatában vannak annak, hogy a gazdag családokból származó társaik "lendületet kapnak", mert drága előkészítő iskolákban vettek részt, és magán oktatók voltak. a középiskolában, vagy lehetősége nyílt külföldi tanulmányozásra, önkéntes tevékenységre, vagy nyári akadémiai gazdagítási programokban való részvételre.

"Megértik, hogy az öröklési felvétel és a jótékonyság elférjen" - mondta. „A diákok mindezt megvizsgálják, és az alapelvek elárulásának tekintik azt, amit a főiskolák és az egyetemek értékelnek.

"Ők egyre kritikusabban kérdezik:" Kik az adományozók az egyetemen? Hol vannak a dollár befektetései? "

Ezek a aggodalmak, amelyeket a Lilly Iskola is megvitat, valószínűleg a jótékonysági szakmákban dolgozó gyakornokok gondolkodását irányítják. A gazdagság dekolonizálása egy könyv, amelyet a diákok nagyra értékelnek. Analitikus szemléletmódot kínál arra vonatkozóan, hogy a filantrópia elég jó-e ahhoz, hogy kritikusan értékelje és korrigálja néhány igazságtalanságot, amit ténylegesen megtarthat. [19659002] "Egy másik intézmény vagyunk" - mondta Pasic. "Nem vagyunk elitek. Olyan városi intézmény vagyunk, amely a nagyközönséget szolgálja az első generációs diákok, akik nem jönnek ki hosszú távú kiváltságokból ... A világ egy kicsit más, amikor ezt a tapasztalatot tapasztalod, és a filantrópiát tagjaként használod Személyzet ... és

Fennáll annak a kockázata, hogy a hallgatók, akik ezt a pozíciót elfoglalják, vagy nagyon is alávethetik ezt a vagyonot, vagy elkápráztathatják azt.

"Reméljük, hogy a diákjaink már megértik, hogy az adományok és a megvesztegetések ellentétesek egymással" - mondta Pasic. "A szándék szinte teljesen ellentétes."

Pasic reméli, hogy a Lilly Iskola alaptantervébe tartozó etikai kurzusok, valamint az egyetemi hallgatók és a posztgraduális hallgatók által követett tanfolyamok segítenek abban, hogy a jótékonysági tágabb küldetésre összpontosítsanak - jó és jó pozitív változások - a végzettség és a munka után.

Az etika más kurzusokra is beágyazódik, mint például a történelem, az összehasonlító civil társadalmak, a nemek és a társadalmi igazságosság, valamint más választható kurzusok. .

Az iskola szemináriumokat tervez a diákok és a közönség számára a szemeszter során, valamint a „Filantrópia és a közjó” című szemináriumát. Az egyik munkamenet megvizsgálja a jótékonysági korlátokat; a másik a filantrópia jövőjét tanulmányozza.

Ez a cikk először jelent meg https://www.insidehighered.com/news/2019/04/11/admissions-scandal-causes-critics-question-whether-donor-money-also-influences-who