Kanada - az Egyesült Államok első veszteséget okoz Kanadának a női világbajnokságon

A kanadaiok (1-1-0-0) egy harmadik győzelmet kerestek egymás után az Egyesült Államokkal szemben, ha a két nyereséget a Rivalizálás sorozat, februárban.

Mindkét csapat intenzív játékot játszott, ahol a büntetések és a hatalmi játék végül eldöntötte a vesztesek nyerteseit.

Ahogy a Clarkson Kupa döntőjében és a svájci verseny első mérkőzésén, Marie-Philip Poulin egységes volt, de nem vett részt a mérkőzésen. Ő még mindig unatkozik egy alacsonyabb testkárosodásban.

Az amerikai nők és az olimpiai bajnokok és a világbajnokok számszerű fölényben részesültek, hogy regisztrálják, mi lenne a győztes cél a második időszak végén.

A kanadaiok, akik az 2012 óta nem nyerték meg a világbajnokság legmagasabb kitüntetését, hétfőn fogják játszani Oroszországgal szemben, míg az Egyesült Államok vasárnap visszatér a Svájc előtt.

Költséges büntetések

Az 47th meccset játszotta az USA-val, Hilary Knight megnyitotta az 4: 23 pontozását az első időszakban, a második céljával a verseny után.

Brianne Jenner erőteljes lövését követően Sarah nővér kevesebb, mint két perccel később összekapcsolta a játékot. A nővér mártotta, hogy a rabszolga korongot Alex Rigsby-t kapja.

Kanada játékosai ünneplik Sarah Nurse célját az első időszakban Fotó: The Associated Press / Antti Aimo-Koivisto

Kendall Coyne Schofield az első időszakban kevesebb, mint két percig maradt, és kihasználta a Micah Zandee-Hart védő bukását.

Egyedül Emerance Maschmeyer előtt, ügyesen legyőzte a kanadai kapust a leggings között. 2-1 Egyesült Államok volt az 20 perc után.

A második félidőben, az 1-nál: 56, a numerikus fölényben is Jenner ügyesen átirányította a Brigette Lacquette lövését, hogy mindenki visszatérjen a négyzetbe.

Az amerikaiak ugyancsak kihasználták az öt emberes támadásukat, hogy az 14: 03 egyik célpontját vezessék.

Emily Clarke mindössze négy másodpercig volt a büntetőpadon, amikor Maschmeyertől balra fordult, Annie Pankowski lövöldözte.

Az amerikaiak lezárják a játékot, hogy megvédjék ezt a vékony vezetést az utolsó harmadig. Az Egyesült Államok elleni végső büntetés az 2: 24-el, hogy a találkozóra menjen, nem tette lehetővé Kanadának a hiányt.

Maschmeyer az 21 felvételén háromszor esett, míg Rigsby a kanadai játékosok ellen az 23-t a 25-ről tolta.

A kapus, Alex Rigsby és az USA kapitánya, Kendall Coyne Schofield, gratulálnak maguknak a célhoz, amely az amerikaiakat előrevetíti 3-2A kapus, Alex Rigsby és USA Kendall Coyne Schofield kapitánya gratulál magának a célnak, hogy az amerikaiakat előre vezessék 3-2 Fotó: The Associated Press / Antti Aimo-Koivisto

A többi mérkőzésen ...

A nap folyamán az oroszokat (1-1-0-0) a fogadó ország, Finnország (4-0-1-1) fehérítették 0-re. A kapus Noora Raty a 0 felvételeket ellenezte.

A B csoportban a Cseh Köztársaság (2-0-0-0) meglepetéssel sújtotta meg az 0-t 0-re (1-1-5-3).

Végül, a japánok (1-0-0-1) két gólt szereztek az 11 másodpercek alatt, hogy az utolsó harmadig megteremtsék a nyakkendőt, mielőtt elveszítették volna az 3-2-t Németországba (1 -1-0-0), aki egy kicsit több mint három perccel a győztes céllal vette át a találkozót.